Безглутенски Кекс со Парчиња Чоколадо

105,00 ден

Нема на залиха

Безглутенски Кекс со Парчиња Чоколадо 200 гр.

Состојки: оризово брашно, брашно од просо, пченкарен скроб, шеќер, растителна маст од сончоглед, брашно од хељда, парчиња чоколадо 8% (шеќер, најмалку 40% суви делови од какао,најмалку 7% какао путер), ванилин шеќер, суров соја лецитин, брашно од гуар, средство за подигање на тесто (амониум бикарбонат, сода бикарбона), кујнска сол.

Shopping Cart