Безглутенско Брашно од Ориз

112,00 ден

Availability: На залиха

Безглутенско Брашно од Ориз 500 гр.

Состав : Брашно од ориз

Брашното од ориз е богат извор на јаглехидрати. Се користи за подготовка на тесто, десерти и како згуснувач на благи и солени сосови.

Shopping Cart