Колачи Брусница – Без Глутен

Sale!

Колачи Брусница – Без Глутен

70,00 ден

Availability: На залиха

Колачи Брусница – Без Глутен 130 гр.

Состав: пченкарен скроб, растителни масла: палма, семе од репка, делумно стврдната палма; пченкарно брашно, шеќер, јајца, брусница 7,5%, оризово брашно, компир скроб, обезмастено млеко во прав, млечни прскалки (шеќер, целосно хидрогенизирана растителна маст од палма, обезмастено млеко во прав, обезмастено какао во прав, лактоза (од млеко), емулгатор: соја лецитин гликозен сируп, вкус: ванилин), арома на портокал, средство за подигање: амониум бикарбонат. Може да содржи јаткасти плодови.

 


→ Назад кон продавница

 

Shopping Cart
Колачи Брусница - Без ГлутенКолачи Брусница – Без Глутен
70,00 ден

Availability: На залиха