Колачи Со Чоко Зрна – Без Глутен

Sale!

Колачи Со Чоко Зрна – Без Глутен

80,00 ден

Availability: На залиха

Колачи Со Чоко Зрна – Без Глутен 130 гр.

Состојки: пченичен скроб без глутен, делумно хидрогенизирана растителна маст (палмино, семе од репка), јајца, 16% чоколадни парчиња (какао маса, какао во прав со намалена содржина на маснотии, какао путер, емулгатор: соја лецитин. пченкарен скроб, шеќер, гликоза, згуснувач: гуарска гума, пектин, диетални влакна, емулгатор: моно и диглицериди на масни киселини, регулатор на киселост: E575, арома.


→ Назад кон продавница

 

Shopping Cart
Колачи Со Чоко Зрна - Без ГлутенКолачи Со Чоко Зрна – Без Глутен
80,00 ден

Availability: На залиха