Безглутенски Кекс со Парчиња Чоколадо

125,00 ден

Availability: На залиха

Безглутенски Кекс со Парчиња Чоколадо 200 гр.

Состојки: оризово брашно, брашно од просо, пченкарен скроб, шеќер, растителна маст од сончоглед, брашно од хељда, парчиња чоколадо 8% (шеќер, најмалку 40% суви делови од какао,најмалку 7% какао путер), ванилин шеќер, суров соја лецитин, брашно од гуар, средство за подигање на тесто (амониум бикарбонат, сода бикарбона), кујнска сол.


→ Назад кон продавница
Shopping Cart
Безглутенски Кекс со Парчиња ЧоколадоБезглутенски Кекс со Парчиња Чоколадо
125,00 ден

Availability: На залиха