Брашно од Хељда

Брашно од Хељда

237,00 ден

Нема на залиха

Брашно од Хељда без глутен – 500 гр.

Состојки: Хељда

Брашното од хељда е одличен извор на витамини, минерали и моќни антиоксидативни.

Бидејќи не содржи глутен, идеална е за луѓе со целијакија.

Исто така, исхраната со хељда го намалува нивото на лошиот  холестерол и ја зголемува вредноста на добриот  холестерол. Поради присуството на голема количина растворливи влакна, хељдата е корисна и кај луѓето со дијабет.

Shopping Cart