Брауни Без Глутен

Sale!

Брауни Без Глутен

210,00 ден

Availability: На залиха

Брауни без глутен 222 гр.

Состојки: шеќер, јајца, сончогледово масло, пченкарен скроб, вода, темно чоколадо 7,0% (шеќер, какао маса мин 41%, какао путер, емулгатор: соја лецитин, арома), какао со намалена маснотија 10%, гликозен сируп, оризово брашно, навлажнувач: глицерол; згуснувач: гуар гума; сол, вкус, средство за подигање: натриум карбонати, натриум фосфати; регулатор на киселост: лимонска киселина; конзерванс: калиум сорбат. Може да содржи: млеко, соја.

  • Бесплатна испорака за нарачки над 1500 ден.
  • Враќањето на производот е возможно во рок од 7 дена

→ Назад кон продавница
Shopping Cart
brauni bez glutenБрауни Без Глутен
210,00 ден

Availability: На залиха