Чоколадни Мафини Без Глутен

Sale!

Чоколадни Мафини Без Глутен

45,00 ден

Нема на залиха

Чоколадни Мафини Без Глутен 37 гр.

Состав : шеќер, сончогледово масло, јајца, компир скроб, темно чоколадо 6,0% (шеќер, какао маса мин. 41%, какао путер, емулгатор: соја лецитини; вкус на ванила), вода, модифициран скроб, обезмастено какао во прав 2,2%, белка од јајце во прав, кокосово масло во прав, средство за подигање: дифосфати, натриум бикарбонат; навлажнувач: глицерол, сорбитол; емулгатор: моно и диглицериди на масни киселини; малтодекстрин, сол, згуснувач: ксантан гума; протеин од грашок, регулатор на киселост: лимонска киселина; конзерванс: калиум сорбат. Може да содржи млеко.
Хранлива вредност во 100 г од производот: Енергетска вредност: 1942 kJ / 466 Kcal ; Масти 29 г вклучувајќи заситени масни киселини: 5,4 г; Јаглехидрати: 46 г; вклучувајќи шеќер: 33 г; Влакна: 3,5 г; Протеини: 4,2 г; Сол: 0,9 гр.

  • Бесплатна испорака за нарачки над 1500 ден.
  • Враќањето на производот е возможно во рок од 7 дена

→ Назад кон продавница
Shopping Cart