Мафин Бел со Чоколадо

Sale!

Мафин Бел со Чоколадо

45,00 ден

Нема на залиха

Мафин Бел со Чоколадо

сончогледово масло, шеќер, јајца, компир скроб, темно чоколадо 6,0% (шеќер, какао маса мин. 41%, какао путер, емулгатор: соја лецитини; вкус на ванила), модифициран скроб, вода, белка од јајце во прав, кокосово масло во прав, средство за подигање : дифосфати, натриум бикарбонат; навлажнувач: глицерол, сорбитол; емулгатор: моно и диглицериди на масни киселини; малтодекстрин, сол, вкус на ванила, згуснувач: ксантан гума; протеин од грашок, регулатор на киселост: лимонска киселина; конзерванс: калиум сорбат. Може да содржи млеко.
Хранлива вредност во 100 г од производот: Енергетска вредност: 2048 kJ / 491 Kcal ; Масти 30 г вклучувајќи заситени масни киселини: 4,4 г; Јаглехидрати: 53 г; вклучувајќи шеќер: 28 г; Влакна: 1,2 г; Протеини: 3,7 г; Сол: 1,0 гр

  • Бесплатна испорака за нарачки над 1500 ден.
  • Враќањето на производот е возможно во рок од 7 дена

→ Назад кон продавница

 

Shopping Cart