Рецепт за Јуфки Без Глутен

Јуфки Без Глутен

Летото е идеално време за подготовка на јуфки. Но дали сте пробале да направите јуфки без глутен?

Овој рецепт е одличен. Можеби изработката е малку потешка за разлика од обичните јуфки но вкусот е совршен.


⏱Време на подготовка : 120 минути


Потребни состојки

Тесто

Безглутенско брашно

Начин на подготовка

Се мешаат јајцата, млекото и солта и се додава брашно се додека не добие тврдо тесто. Се дели тестото на помали топчиња, се валка во брашно и се сукаат кори рачно или на машинка за јуфки.

Добар апетит 💖

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart