Најдобриот Рецепт За Американски Палачинки Без Глутен

Американски палачинки без глутен

Верувам дека овој рецепт за Американски Палачинки без Глутен, ќе стане еден од вашите фаворити.

Лесната и брза подготовка е нешто што најчесто го бараме во недостаток на време.

Но освен времето на подготовка, овој рецепт пред се ќе ве освои со вкусот.


⏱Време на подготовка : 30 минути

🍴Сервирање : 4 лица


Потребни состојки

Тесто

Начин на подготовка

Најпрво изматете ги течните сосотојки заедно со шеќерот со миксер и потоа додадете ги брашната и прашокот за пециво. Подготвената смеса треба да е погуста од смесата која ја правиме за обични палачинки, но ако е премногу густа додадете уште малку вода.

На загреано тавче за палачинки, ставаме со кутлач од смесата. Зависно од големината на тавчето може да пржиме од 1 до 3 палачинки истовремено.

Добар апетит 💖

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Shopping Cart